- Управління гімназією здійснюється його засновником та уповноваженим ним органом управління освітою.
- Смизька селищна рада затверджує установчі документи закладу загальної середньої освіти, їх нову редакцію та зміни до них.
- Безпосереднє керівництво закладом освіти здійснює керівник (директор). Керівник несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.
Керівник є представником закладу освіти у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та цим Статутом.
- Директор закладу загальної середньої освіти призначається на посаду та звільняється з посади рішенням засновника закладу або уповноваженого ним органу. Директором може бути громадянин України, який має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж роботи не менш як 3 роки.
- Заступник керівника призначається на посаду та звільняється з посади керівником закладу освіти. Керівник має право оголосити конкурс на вакантну посаду.
- Органом громадського самоврядування закладу є загальні збори його колективу, що скликаються не менш як один раз на рік.
Делегати загальних зборів з правом вирішального голосу обираються від таких трьох категорій:
- працівників навчального закладу - зборами трудового колективу;
- учнів навчального закладу – учнівськими зборами;
- батьків, представників громадськості - загальними батьківськими зборами.
- У період між конференціями діє рада гімназії.
Метою діяльності ради є :
- сприяння демократизації і гуманізації освітнього процесу;
- об’єднання зусиль педагогічного і учнівського колективів, батьків, громадськості щодо розвитку гімназії та удосконалення освітнього процесу;
- формування позитивного іміджу та демократичного стилю управління гімназією;
- розширення колегіальних форм управління гімназією;
- підвищення ролі громадськості у вирішенні питань, пов’язаних з організацією освітнього процесу;
До ради обираються пропорційно представники від педагогічного колективу, учнів 5-9 класів, батьків і громадськості. Представництво в раді й загальна її чисельність визначаються конференцією гімназії.
Очолює раду гімназії голова, який обирається зі складу ради.
Голова ради може бути членом педагогічної ради. Головою ради не можуть бути директор та його заступники. Для вирішення поточних питань рада може створювати постійні або тимчасові комісії з окремих напрямків роботи. Склад комісій і зміст їх роботи визначаються радою.
Члени ради мають право виносити на розгляд усі питання, що стосуються діяльності гімназії, пов’язаної з організацією освітнього процесу, проведенням оздоровчих та культурно-масових заходів.
- При гімназії за рішенням конференції можуть створюватися і діяти піклувальна рада, учнівський комітет, батьківський комітет, методичні об’єднання, комісії, положення про які розробляє й затверджує профільне міністерство України.
- У гімназії можуть створюватись учнівські та вчительські громадські організації, що діють відповідно до чинного законодавства України.